sobota, 8 września 2012

Chrzan - czyli natychmiastowo czysty nos.

Chrzan jest niewątpliwie jedną z najbardziej skutecznych naturalnych metod na katar jakie wypróbowałem. Istnieją dwie szkoły jego stosowania. W pierwszej wdychamy opary świeżo startego chrzanu, a w drugiej wystarczy tylko zjeść odrobinę, a jeżeli tylko jest odpowiednio ostry, nasz nos momentalnie stanie się drożny, a nasze oczy zaczną łzawić. Najlepszy chrzan do udrażniania nosa, to oczywiście ten przygotowany samodzielnie, ale odpowiednio ostra wersja sklepowa również poradzi sobie z tym zadaniem.

Jak przyrządzić chrzan? 
Na początku będzie nam potrzebny korzeń chrzanu. Jeżeli będziemy mieli szczęście uda nam się go kupić. W przepisach pojawia się też śmietana, masło i inne podobne składniki, łagodzące ostry smak chrzanu, ale do celów oczyszczania nosa powinno nam zależeć, aby chrzan był jak najmocniejszy, więc je pomińmy. Nam potrzebny będzie jedynie kwasek cytrynowy, aby nasz chrzan nie ściemniał.
Na początek korzeń chrzanu należy dokładnie oczyścić i obrać. Następnie trzemy lub do wdychania ewentualnie siekamy nasz korzeń, dodajemy odrobinę kwasku cytrynowego i gotowe.

Tak przygotowany chrzan zjadamy lub wdychamy kilkukrotnie w ciągu dnia. I tu wychodzi wada tej metody. Jest ona jak większość domowych metod leczenia kataru dosyć krótkotrwała i wymaga częstego stosowania, aby była skuteczna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz